Posted by admin on luty - 13 - 2024 | Możliwość komentowania W jaki sposób polityka wpływa na nasze codzienne życie? została wyłączona

Co robić, aby krajowa polityka była trochę lepsza?
Wszyscy wiemy, że polska polityka to bagno – szczególnie ta na wysokim szczeblu. Choć naturalnie nie można rozumować, iż w nawet takich chociażby Niemczech klasa polityczna jest na odpowiednim poziomie. Fakty są takie, że w tak naprawdę niewielu krajach politykami są przyjemni ludzie. Podstawowa różnica jest po prostu taka, iż Niemcy albo Anglicy są bogatymi narodami, więc decyzje polityków aż tak bardzo ich nie bolą. No dobrze, ale co zatem robić, jeśli chcemy jakoś sprawić, że polska polityka będzie chociażby nieco mniejszym bagnem?
Cóż, ciężko w sumie odpowiedzieć na tego typu pytanie – przecież jesteśmy zwykłymi ludźmi, a więc co możemy? Mało, lecz naprawdę nie można powiedzieć, iż po prostu już w zupełności nic nie możemy zrobić. Np. warto jakoś edukować swoich znajomych. Gdy społeczeństwo jest odpowiednio wyedukowane, np. ma pojęcie, że wysokie podatki nie są w porządku, to politycy zgoła inaczej podchodzą do rządzenia. W końcu żadna partia nie da rady zrobić reform nie z tego powodu, że nie ma większej ochoty. Powód jest inny – ludzie na to nie pozwalają.

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Comments are closed.